Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

FMS: Deklaracja Praw Pacjenta, czyli alternatywa dla klauzuli sumienia

dodano 2014-07-13 06:00 w kategorii: Akcje

Federacja Młodych Socjaldemokratów przedstawiła założenia Deklaracji Praw Pacjenta. Jest to odpowiedź na Deklaracje Wiary, pod którą podpisało się około trzech tysięcy lekarzy. Akcja FMS odbywa się w całej Polsce, wczoraj odbyła się w Opolu. 
 
Przy placu Kopernika młodzi działacze lewicowi wręczali ulotki, tłumaczące, co zrobić, gdy lekarz odmówi wypisania recepty na zakup środków antykoncepcyjnych. W konferencji prasowej prezntującej projekt wzięli udział: Katarzyna Duda, Michał Tarabasz i Grzegorz Zwolak. Opolski FMS przedstawił Deklarację Praw Pacjenta, która przygotowaną została przez FMS Lubelskie. Akcja prowadzona jest w całym kraju - powiedział Tarabasz.
 
Karta praw pacjenta jest ważniejsza od klauzuli sumienia - mówią organizatorzy akcji i dodają: Lekarz jest dla pacjentów, a jego przekonania religijne nie powinny mieszać się z pracą zawodową. Pacjent ma być ważniejszy niż sumienie lekarza. Deklaracja wiary jest tylko prywatną sprawą. Lekarze mogą mieć klauzulę sumienia, ale muszą postępować zgodnie z ustalonymi zasadami – przekonywał Opolan Tarabasz.
 
Rozdajemy również ulotki mówiące o tym, kiedy kobieta ma prawo do legalnej aborcji – dodała Katarzyna Duda. Według niej tak jest, gdy płód jest ciężko uszkodzony, gdy ciąża jest efektem gwałtu czy zagraża życiu.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.